Krasniqi: Opozita po flet me zell lidhur me aktgjykimin e Kushtetueses që dikur e quajtën të padrejtë

Prishtinë | 13 Mar 2019 | 11:31 | Nga Besiana Dauti Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kuvendi i Kosovës po mban seancë të jashtëzakonshme lidhur me bllokimin e KQZ-së, raporton Ekonomia Online.

Deputeti i PDK-së, Memli Krasniqi, tha se opozita sot po flet me zell duke iu referuar një aktgjykimi të Gjykatës Kushtetuese që vite më parë e kanë quajtur të padrejtë.

 “Jam i gëzuar që sot po dëgjojmë një zell të jashtëzakonshëm të opozitës duke iu referu një aktgjykimi të Gjykatës Kushtetuese që vite më parë e kanë quajtur të padrejtë dhe kjo seancë që është thirr dhe ajo që po dëgjojmë nga opozita po thonë se duhet vepruar sipas atij aktgjykimi dhe pas 5 vitet tani qenka i drejtë dhe mirë që po e pranojnë Gjykatën Kushtetuese sot”, tha Krasniqi.

Lexo më shumë:

Të ngjashme