Kryediplomati çek në Kosovë, pritet në takim nga zëvendëskryeministri Bislimi

Prishtinë | 29 Sht 2022 | 11:04 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, ka pritur në takim Ministrin e Jashtëm të Republikës së Çekisë, Jan Lipavský, raporton Ekonomia Online.

Pas takimit do të ketë konferencë të përbashkët për medie.

Lipavský do të pritet në takim edhe nga presidentja Vjosa Osmani, krye i Kuvendit Glauk Konjufca dhe kryeministri ALbin Kurti.

Lexo më shumë:

Të ngjashme