Kryeministri Hoti paralajmëron lajme të mira për prodhuesit vendës

Prishtinë | 13 Tet 2020 | 10:09 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka paralajmëruar ditë të mira për prodhuesit vendor.

Këto komente Hoti i ka bërë përmes një shkrimi në llogarinë zyrtare në Facebook.

“Dyfishimi i subvencioneve për bujqit dhe fermerët ishte premtim i yni që në ditët e para të qeverisjes”, ka shkruar kryeministri.

Hoti i ka publikuar edhe ndryshimet se si do të rriten subvencionimet gjatë kësaj qeverie.

Ditë të mira po vijnë për prodhuesit vendorë!Dyfishimi i subvencioneve për bujqit dhe fermerët ishte premtim i yni që në ditët e para të qeverisjes!#QeveriaHoti #Rimekembja

Gepostet von Avdullah Hoti am Dienstag, 13. Oktober 2020
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme