Kryeministri Hoti për vizitë zyrtare në Bruksel

Prishtinë | 10 Sht 2020 | 07:01 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti do të qëndroj sot për vizitë zyrtare në Bruksel.

Gjatë kësaj vizite Kryeministri do të zhvillojë disa takime në Parlamentin Evropian, ku ndër të tjera do të takojë Presidentin e Parlamentit Evropian, David Sassoli, Grupin e Miqësisë së Kosovës në Parlamentin Evropian, Eurodeputetë, si dhe Komisionin për Punë të Jashtme në Parlamentin Evropian.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme