Kryeministri Hoti takon delegacionin amerikan të kryesuar nga Grenell

Prishtinë | 21 Sht 2020 | 18:52 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka pritur në takim delegacionin nga ShBA, ku është diskutuar për finalizimin e marrëveshjeve të 4 shtatorit, raporton Ekonomia Online

Në këtë takim po ashtu pritet të finalizohet edhe një marrëveshje tjetër.

Përveç Richard Grenell, dhe ambasadorit Kosnett,  pjesë e delegacionit amerikan është edhe kryeshefi Ekzekutiv i Korporatës Ndërkombëtare të Financave të Zhvillimit të SHBA-së (DFC) Adam Boehler, do të qëndrojnë sot për vizitë në Kosovë, ku pritet të zhvillojnë takime me krerët e institucioneve.


Lexo më shumë:

Të ngjashme