Kryeministri Kurti priti në takim ish-eurodeputetin gjerman, Knut Fleckenstein

Prishtinë | 01 Maj 2021 | 13:42 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti priti në vizitë miqësore ish-deputetin e Parlamentit Evropian, Knut Fleckenstein. Ish-eurodeputeti është anëtar i Partisë Socialdemokrate të Gjermanisë dhe mbështetës i kahmotshëm i kryeministrit Kurti. Në takimin që u mbajt në Ditën Ndërkombëtare të Punës ata trajtuan shumë tema, me theks të veçantë socialdemokracinë.

Kryeministri Kurti e njoftoi Fleckenstein për vizitën e tij në Bruksel dhe takimet e shumta që pati atje me zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian, komisionerë dhe eurodeputetë.

Ish-eurodeputeti Fleckenstein e përgëzoi kryeministrin Kurti për vizitën e suksesshme dhe i dëshiroi sukses në realizimin e planeve për reforma në shumë fusha, që do t’i hapnin rrugën zhvillimit ekonomik dhe integrimit evropian të vendit.

Të ngjashme