Kryeministrja e Serbisë e quan “ditë të keqe” ditën e formimit të Ushtrisë së Kosovës

Prishtinë | 14 Dhj 2018 | 12:55 | Nga Ekonomia Online

Beograd, 14 dhjetor – Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq deklaroi sot se “kjo nuk është një ditë që i kontribuon stabilitetit në rajon”, porse Serbia do të vazhdojë rrugëtimin e saj të paqes e të stabilitetit, është shprehur ajo, transmeton Koha.net raportimin e FoNet-it.

E pyetur nga gazetarët në lidhje me formimin e Ushtrisë së Kosovës, Bërnabiq tha se “është një ditë e rëndë për të dhe konsideron se pa rajon stbail nuk ka as Serbi stabile, e as ndonjë vend tjetër në rajon”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme