Kryetarit të ri të KQZ-së i kërkohet ta ruaj këtë institucion nga agjendat politike

Prishtinë | 17 Qer 2021 | 14:33 | Nga Erdonita Hebibi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka mbajtur mbledhjen e parë me kryesuesin e ri, Kreshnik Radoniqi, nga i cili u kërkua që ta ruaj KQZ-në nga agjendat politike, raporton Ekonomia Online.

Anëtari i KQZ-së nga Partia Demokratike e Kosovës, Arianit Elshani që fillim të mbledhjes, tha se uron që kryesuesi i ri të jetë gardian i KQZ-së.

Elshani u shpreh se Radoniqi duhet të jetë gardian i KQZ-së në raport me tendencat dhe agjendat politike.

“Uroj të jeni një gardian i Kushtetutës së Republikës së Kosovës, i Ligjeve në fuqi dhe njëherit i KQZ-së në raport me tendencat dhe agjendat politike të subjekteve politike”, tha Elshani në hyrje të mbledhjes.

Lexo më shumë:

Të ngjashme