Kryeziu: LDK-ja dhe subjektet tjera mund të kenë opsione të ndryshme, por qytetarët duan Kurtin kryeministër

Prishtinë | 22 Jan 2020 | 09:56 | Nga Ekonomia Online

Drejtori i KDI-së, Ismet Kryeziu, ka thënë se partitë e tjera, përfshirë edhe vetë LDK mund të kenë opsione dhe matematika të ndryshme për formimin e qeverisë, por që ndryshe vendosën qytetarët më 6 tetor.

Kryeziu thotë se më 6 tetor qytetarët kanë treguar vetëm një opsion, për ndryshimin e vendit me liderin e VV-së, Albin Kurti, si kryeministër.

“LDK dhe subjektet tjera politike mund te kene opsione edhe matematika te ndryshme per formimin e qeverise, por votat e qytetareve kane treguar vetem nje opsion, ate te ndryshimit me Kurtin Kryeminister”, ka shkruar Kryeziu në Facebook.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme