Kurti arrin në Kuvend, ku pritet rrëzimi i tij

Prishtinë | 25 Mar 2020 | 12:10 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryeministri Albin Kurti ka arritur në Kuvendin e Kosovës, derisa po mbahet seanca për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë të udhëhequr nga ai, raporton Ekonomia Online.

 Mocioni është iniciuar me iniciativën e Lidhjes Demokratike të Kosovës, dhe kësaj i parapriu shkarkimi i Agim Veliut nga posti i ministrit të Punëve të Brendshme. Ky mocion është nënshkruar nga 43 deputet.

Lexo më shumë:

Të ngjashme