Kurti arsyetohet për takimin në Bruksel, reagon Abelad Tahiri

Prishtinë | 17 Maj 2021 | 13:01 | Nga Kastriot Kokollari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryeministri Albin Kurti në Kuvend ka folur për darkën e nesërme në Bruksel, raporton Ekonomia Online. Ai tha se është dark tradicionale dhe jo dialog me Serbinë.

“Darka në Bruksel nuk është dialog me Serbinë por është dark tradicionale. Imazhi nuk është kriter teknik por është bërë problem”.

“Ne aplikojmë për anëtarësim në BE ata na japin statusin e vendit kandidat, imazhi i vendit tonë është i dobët për shkak të gjeturave qe po na përsëriten në raportin e progresit dhe do të punojmë që mos të ketë asi të gjetura”.

Ndërsa shefi i GP të PDK-së, Abelard Tahiri tha se është turp për Kurtin që të diskutojë me Serbinë, përderisa nuk është zbardhur fati i të pagjeturve

“Pse po shkon, mos shko pa na kërkua falje është turp për ty sepse Serbia ende nuk e zbuluar të vërtetën rreth të pagjeturve dhe ende nuk ka kërkuar falje dhe ju sot keni ardhur me fontanë dëshirash”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme