Kurti dhe Macron takohen sot

Prishtinë | 23 Qer 2021 | 08:26 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të takohet sot me presidentin francez, Emmanuel Macron.

Sipas agjendës së publikuar në faqen zyrtare të presidentit francez, takimi do të nisë në orën 19:30 në Pallatin Elysee në Paris.

Ftesën për takimin e së mërkurës, presidenti i Francës ia kishte dërguar tre muaj më parë kreut të ekzekutivit kosovar, pasi ai kishte fituar zgjedhjet e 14 shkurtit.

Në mesin e temave të bisedimeve në takimin Kurti-Macron do të jetë edhe procesi i dialogut Kosovë-Serbi.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme