Kurti: Etapë e re e bashkëpunimit ndërmjet Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut

Prishtinë | 16 Sht 2021 | 14:11 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i vendit, Albin Kurti e ka quajtur moment historik takimin e sotëm të Qeverisë së Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut në bashkëpunimin ndërmjet dy shteteve.

Kurti theksoi se takimi u mbajt me qëllim të zgjerimit të bashkëpunimit ndërmjet dy shteteve.

“Maqedonia e Veriut sivjet ka kremtuar 30 vjet të pavarësisë e Kosova 13 vjet të pavarësisë dhe kjo ishte mbledhja e parë ndërmjet dy qeverive tona për të intensifikuar dhe zgjeruar bashkëpunimin në shumë fusha”, tha ai.

Kryeministri ka shprehur edhe ngushëllime për vdekjen e 14 personave në spitalin e Tetovës.

Të ngjashme