Kurti: Forcat e policisë belge u kujdesën për sigurinë e delegacionit në Bruksel

Prishtinë | 01 Maj 2021 | 12:19 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur për vizitën e tij dy ditore në Bruksel.

Ai me anë të një postimi në rrjetin social Instagram ka shkruar se forcat e sigurisë së Belgjikës janë kujdesur për sigurinë e delegacionit kosovarë.

“Ambasada jonë në Bruksel është kujdesur për përgatitjet dhe mbarëvajtjen, ndërkaq forcat e policisë së Belgjikës janë kujdesuar për sigurinë e delegacionit tonë gjatë vizitës sonë dyditore atje. I falënderojmë e u jemi mirënjohës”, ka shkruar Kurti.

Të ngjashme