Kurti me Coronavirus, Daut Haradinaj i uron shërim të shpejtë

Prishtinë | 28 Tet 2020 | 11:22 | Nga Ekonomia Online

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj, i ka uruar shërim të shpejtë liderit të Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Albin Kurti.

“Shërim të shpejtë Albin”, ka shkruar Haradinaj në llogarinë e tij në Facebook. Kujtojmë se kreu I LVV-së, Albin Kurti pas disa simptomave, ka bërë testin për Covid-19 dhe ka rezultuar pozitiv. Këtë e ka bërë të ditur vet Kurti përmes një postimi në Facebook, duke shtuar se në dy javët në vijim do të qëndroj në vetizolim.

https://www.facebook.com/1558607637525692/posts/3322615171124921/?d=n

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme