Abin Kurti uron Ditën e Pavarësisë, por nuk përdor asnjë simbol të Kosovës

Prishtinë | 17 Shk 2021 | 12:58 | Nga Ekonomia Online

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka uruar të gjithë qytetarët për Ditën e Pavarsisë së Kosovës.

Kurti thotë se do të punojnë shumë për të nderuar ata që dhanë gjithçka që të mund të jetojmë të lirë, njofton Klan Kosova.

“Krenar për trashëgiminë tonë, të etur për sukses dhe të ndërgjegjshëm për sfidat që na presin, ne festojmë sot 13 vjetorin e Pavarësisë sonë. Ne do të punojmë shumë për të nderuar ata që dhanë gjithçka që të mund të jetojmë të lirë Gëzuar #Dita e Pavarësisë # Kosova13”, shkroi Kurti në Twitter.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme