Kurti pranon raportin e punës nga Hoti

Prishtinë | 23 Mar 2021 | 10:14 | Nga Erdonita Hebibi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryeministri i zgjedhur Albin Kurti ka pranuar nga ish-kryeministri Avdullah Hoti raportin dhe dosjen e punës, raporton Ekonomia Online.

Dorëzimi i këtij raport nga ish-kryeministri është bërë në kuadër të ceremonisë së dorëzim-pranimit të detyrës së kryeministrit.

Albin Kurti është zgjedhur kryeministër i vendit të hënën me 67 vota të deputetëve.

Lexo më shumë:

Të ngjashme