Kurti pret në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Kroacisë

Prishtinë | 06 Maj 2021 | 11:24 | Nga Erdonit Hebibi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Kroacisë Gordan Grlic-Radman, raporton Ekonomia Online.

Pas këtij takimi të dy nuk do të deklarohen për medie, por që ministri kroat ka folur pas takimit që pa pasur me homologen, ministren Donika Gërvalla.

Ai ka thënë se është kundër ndryshimit të kufijve dhe se përkrah dialogun me Serbinë dhe heqjen e vizave.

Lexo më shumë:

Të ngjashme