Kurti takohet me nënkryetarin e bashkisë së Parisit – flasin për Prizrenin

Prishtinë | 09 Nën 2019 | 16:23 | Nga Ekonomia Online

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, gjatë qëndrimit në Paris ka vizituar edhe bashkinë e kryeqytetit francez, me ç’rast ka takuar Christophe Girard, nënkryetarin e bashkisë, përgjegjës për kulturë, i cili ka edhe nënshtetësinë e Kosovës.

Gjatë takimit ata kanë diskutuar për shumë çështje, nga bashkëpunimi që është bërë me Prizrenin e deri te zhvillimi i partive progresiste në Evropë dhe botë.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të Kurtit në Instagram.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme