Kurti takohet me Stoltenbergun, s’deklarohen për medie

Prishtinë | 01 Kor 2021 | 15:22 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryeministri i vendit Albin Kurti ka pritu në takim Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, raporton Ekonomia Online. Mediat janë lejuar vetëm të marrin pamje.

Stoltenberg fillimisht është takuar me Presidenten e vendit Vjosa Osmani.

Stoltenberg është takuar me komandantin e KFOR-it, Franco Federicin dhe drejtorin e Ekipit Këshillues dhe Ndërlidhës të NATO-s, Frank Best. Sekretari i aleancës veri-atlantike ka takuar edhe trupat e KFOR-it që janë Kosovë.

Lexo më shumë:

Të ngjashme