Kurti takon Borrellin në Bruksel

Prishtinë | 29 Pri 2021 | 13:44 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka takuar shefin e Diplomacisë Europiane, Josep Borrell.

Ky takim mes tyre, vije në vazhdën e vizitës që kryeministri kosovar është duke zhvilluar në Bruksel.

Paraprakisht, sot Kurti u prit në takim edhe nga sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, me të cilin diskutuan rreth paqes dhe sigurisë në vend dhe rajon, e po ashtu edhe dialogun mes Prishtinës dhe Beogradit.

Lexo më shumë:

Të ngjashme