Kurti takon zv.kryeministrin dhe ministrin e Mbrojtjes të Italisë

Prishtinë | 22 Nën 2022 | 18:55 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Zëvendëskryeministri i Republikës së Italisë njëherësh ministër i Jashtëm, Antonio Tajani, ka zhvilluar një takim me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, raporton Ekonomia Online.

Tajani ishte shoqëruar nga ministri i Mbrojtjes i Italisë, Guido Crosseto, të cilët po qëndrojnë për vizitë zyrtare në Kosovë.

Ata janë takuar edhe me presidenten e vendit, Vjosa Osmani.

Lexo më shumë:

Të ngjashme