Kurti tallet me partitë opozitare: Mos harroni se ju keni qenë në opozitë, më falni në pushtet

Prishtinë | 17 Maj 2021 | 11:11 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryeministri, Albin Kurti është shprehur i gatshëm që në çdo kohë të diskutojë me opozitën për parimet karshi dialogut me Serbinë, raporton Ekonomia Online.

Mirëpo ai gjatë prezantimit të Programit qeverisë në Kuvend, është tallur me opozitën.

“…mos harroni se ju që keni qenë në opozitë, më falni në pushtet, keni bërë një trashëgimi që ka ngelur neve, puna ime më e madhe është zhbërja e dëmit që e keni shkaktuar ju”, tha për opozitën kreu i Qeverisë.

Madje ai tha se pjesa më e energjisë së tij në dialog do të shkojë për të zhbërë marrëveshjet e dëmshme që janë bërë nga pozita e mëparshme.

“Ne mund të mos pajtohemi për shumë gjëra, po hajde të pajtohemi karshi politikës ndaj Serbisë. Në secilën ditë të javës, e secilën orë të ditës, jam i gatshëm të takohet i cili nuk pajtohet me parimet e qëndrimet tona karshi dialogut dhe ka propozime tjera se si ta mbrojmë interesin e Kosovës”.

“Mos harroni se ju që keni qenë në pushtet keni bërë një trashëgimi që na ka ngelur neve. Pjesa më e madhe e punës dhe energjisë sime në dialog është zhbërja e dëmit që e keni shkaktuar ju”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme