Kurti thotë se janë të gatshëm që në zgjedhje të shkojë në koalicion me LDK-në

Prishtinë | 20 Kor 2019 | 11:45 | Nga Halide Rexhepi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti tha se janë të gatshëm që në zgjedhje të shkojnë në koalicion me LDK-në, raporton Ekonomia Online.

“Jemi në komunikim të përhershëm me Lidhjen Demokratike Kosovës. Në ditëve dhe javët në vijim do të bashkërendohemi për të mirën e Kosovës”, tha Kurti në një konferencë për media.

“Jemi të interesuar ta krijojmë një subjekt i cili fiton, lista ngadhënjyese  të cilat ia kthejnë shpresën Kosovës. Ka vullnet nga ana jonë për një bashkërendim drejt zgjedhjeve të reja, por nuk mund t’i parashikoj hapat, kjo ngelet të shihet pa takimeve që do t’i kemi”.

“Siç e dini LDK-ja është duke zhvilluar procesin e saj zgjedhor dhe gjithçka do të jetë shumë më e qartë në fillim të gushtit”.

https://www.facebook.com/EkonomiaOnline/videos/474597196663372

LEXONI EDHE:

Lexo më shumë:

Të ngjashme