Kurti uron Kancelarin e ri të Gjermanisë, falënderon Merkelin

Prishtinë | 08 Dhj 2021 | 15:58 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri, Albin Kurti, ka uruar kancelarin e ri të Gjermanisë, Olaf Scholz, shkruan EkonomiaOnline.

“Sot i themi lamtumirë dhe faleminderit Kancelares Merkel për udhëheqjen e saj në Evropë dhe Botë. Dhe një mirëseardhje të përzemërt për kancelarin e ri”, shkruan Kurti në Twitter.

Kurti shton se pret me padurim të promovojë demokracinë në Ballkanin Perëndimor.

“Urime kancelar”, ka shkruar në gjermanisht Kurti.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme