Kuvendi mban një minutë heshtje në nderim të Xhevdet Bajrajt dhe Vjosa Berishës

Prishtinë | 23 Qer 2022 | 15:52 | Nga Ekonomia Online

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, kanë mbajtur një minutë heshtje në nderim të jetës dhe veprën së regjisores, Vjosa Berisha, e cila vdiq të enjten pasdite nga sëmundja e kancerit, raporton Ekonomia Online.

Këtë kërkesë e pati deputetja e PDK-së, Eliza Hoxha. Nderim iu bë edhe poetit, Xhevdet Bajra

“Sot humbëm një person, kisha pas dëshirë që në këtë hapësirë të njohim kontributin e saj në skenën kinematografike e që nga sot trashëgimia e saj është trashëgimi edhe e jona”, ka thënë ajo.

Të ngjashme