Kuvendi miraton Ligjin për Mbrojtjen e Fëmijëve

Prishtinë | 27 Qer 2019 | 11:58 | Nga Emine Shehu Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kuvendi i Kosovës po vazhdon seancën e dytë të jashtëzakonshme lidhur me gjendjen në arsim, raporton Ekonomia Online.

Me 76 vota Ka kaluar Ligji për Mbrojtjen e Fëmijëve.

Deputetja nga 6+, Duda Balje, tha se për këtë ligj është pritur më shumë se katër vjet, por pas bisedave me pozitën dhe opozitën kanë arritur të marrin përkrahjen e tyre për votimin e këtij Ligji.

“Ligji për Mbrojtjen e Fëmijëve është nga ligjet më të rëndësishme. Jemi duke pritë shumë kohë gati katër vjet. Kemi biseduar me pozitën dhe opozitën, ata kanë dhënë përkrahjen e tyre”, tha Balje.

Lexo më shumë:

Të ngjashme