Kuvendi nuk e miraton rezolutën e AAK-së për faljen e borxheve gjatë pandemisë

Prishtinë | 04 Qer 2021 | 12:50 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Me 22 vota për Kuvendi nuk e ka miratuar rezolutën e propozuar nga AAK-ja për faljen e gjobave gjatë kohës së pandemisë, raporton Ekonomia Online.

Kjo rezolutë, fillimisht, u propozua nga shefi i GP të AAK-së, Besnik Tahiri, i cili kërkoi suspendimin e të githa gjobave me qëllim që të ndihmohen bizneset dhe qytetarët.

“A më shumë janë 10 milionë që i keni falë në veri apo 2 milionë për bizneset që janë në krizë? Nuk kemi kërkesë për me e shkelë ligjin. Të suspendohen të gjitha gjobat derisa Kuvendi t’i trajtojë në mënyrë të detajuar të gjitha kategoritë”, u shpreh Tahiri.

Lexo më shumë:

Të ngjashme