Kuvendi shkon në pauzë deri në orën 15:00

Prishtinë | 17 Maj 2021 | 13:12 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka mbyllur seancën deri në orën 15:00, raporton Ekonomia Online.

Ai tha se Kuvendi shkon në pauzë deri në orën 15:00 edhe për shkak të mbledhjes së kryesisë që ishte paraparë të mbahet në orën 13:00.

Që kur seanca nisi punimet pati përplasje ndërmjet deputetëve të opozitës me kryeministrin Albin Kurti.

Më të zëshmit ishin Abelard Tahiri nga PDK-ja dhe Arben Gashi nga LDK-ja.

Lexo më shumë:

Të ngjashme