Ky është anëtari i Kryesisë së LDK-së që votoi kundër Përparim Rames dhe kundër shkarkimit të Agim Veliut

Prishtinë | 09 Qer 2021 | 21:36 | Nga Ekonomia Online

Jo të gjithë anëtarët e Kryesisë së LDK-së u pajtuan me propozimet e kryetarit të ri të kësaj partie, Lumir Abdixhiku për kandidatët për kryetar komunë dhe për shkarkimin e Agin Veliut nga kryetari i Degës në Podujevë.

Gazeta Blic ka marrë vesh se është ish- ministri i Infrastrukturës, Lutfi Zharku ai i cili ka dalë kundër kandidatit për kryetar të Prishtinës, Përparim Rama.

“Zharku e ka votuar kundër propozimin për kandidatin Përparim Rama”, tha ky burim.

Të ngjashme