Ky pritet të jetë kundër kandidati i Vjosa Osmanit për pozitën e presidentit

Prishtinë | 02 Pri 2021 | 14:12 | Nga Ekonomia Online

Sot në orën 16:00, pritet të mbahet seanca për votimin e Presidentit. Përveç Vjosa Osmanit, në garën për të parin e shtetit do të kandidojë edhe Nasuf Bejta nga Vetëvendosja.

Lajmin se do të jetë kundërkandidat i Osmanit e ka konfirmuar vetë Bejta, në një prononcim për Gazetën Express.

“Po, është e vërtetë që do të jem kundërkandidat. Mendoj që do të jem një kandidat shumë serioz. Së paku kështu mendoj unë”, ka thënë.

Ndryshe, Bejta ka qenë kandidat për deputet nga radhët e VV’së, dhe ka arritur të marr 5 mijë e 763 vota. Më herët ai ka qenë anëtar i Lidhjes Demokratike të Kosovës

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme