Lajçak: Takimi Kurti-Vuçiq s’ishte i lehtë, por i rëndësishëm

Prishtinë | 15 Qer 2021 | 13:19 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Përfaqësuesi Special i BE-së, Miroslav Lajçak, ka folur për takimin në mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit Aleksandër Vuçiq.

Ai tha se takimi, që për Kurtin ishte i pari, nuk ishte i lehtë, por se ka rëndësi, raporton Ekonomia Online.

“Nuk ishte takim i lehtë, por ishte i rëndësishëm që ndodhi. Të dy liderët i dhanë qëndrimet e tyre se çka duan nga dialogu. Ajo çka është e rëndësishme për BE-në është se të dy liderët konfirmuan se s’ka rrugë tjetër, përveç normalizmit në mes Kosovës dhe Serbisë”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme