Lajiq: Debati për Listën Serbe në Qeverinë e Kosovës, i pakuptimtë

Prishtinë | 12 Sht 2017 | 14:35 | Nga

Zëvendëskryeministri serb, njëherësh ministër i Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikacionit, Rasim Lajiq, tha sot se debati publik rreth përfshirjes së Listës Serbe në Qeverinë e re të Kosovës “është krejtësisht i pakuptimtë dhe madje kundërproduktiv”.

“Në vitet 1990, Millosheviqi donte të negocionte me ata shqiptarë që zgjodhi për negociatorë, kështu që e pamë se si përfundoi kjo”, tha Lajiq për Tanjugun.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme