Latifi kritikon politikanët për deklaratat lidhur me ekonominë

Prishtinë | 14 Maj 2020 | 15:28 | Nga Ekonomia Online

Blerim Latifi Ish-këshilltari i kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, njëherësh professor universitarë ka kritukuar deklarimet e ministrit në detyrë të transfereve Besnik Bislimit për ulje të papunësisë, dhe deklarimit të Avdullah Hotit të LDK-së për investime 1 miljardshe në ekonomi.

Postimi i plotë:

Para disa ditësh Besnik Bislimi tha se “është ulur për gjashtë përqind papunësia në Kosovë. Sot, Abdullah Hoti paska thënë se “qeveria e tij do të investoj menjëherë 1miliardë euro në rimëkëmbjen e ekonomisë”. Sloterdijk, një filozof gjerman, e ka një këshillë të mirë: kur politikanët fillojnë të flasin me statistika, ndërroni kanalin televiziv!

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme