Lekaj: Dialogu nuk i solli asgjë të mirë Kosovës

Prishtinë | 09 Shk 2017 | 13:40 | Nga Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Pal Lekaj theksoi se dialogu i deritanishëm me Serbinë, nuk solli asgjë të mirë për Kosovës dhe si i tillë nuk duhet të vazhdohet, raporton Ekonomia Online.

“Pse ministrat serb nuk janë këtu a ky është dialogu me Serbinë. Keni shkuar në dialog pa ndonjë platformë. Jemi shumë larg. Kosova nga ky dialog s’ka liberalizim të vizave, nuk është e pranuar në Unesco, Kosova në këtë dialog nuk ka njohje nga pesë shtetet e OKB, Kosova në këtë dialog nuk ka njohje nga shume organizata”, tha ai.

Lexo më shumë:

Të ngjashme