Lekaj: Hiqeni Akcizën e Derivateve dhe TVSH-në për produktet bazë, para se të bëhet vonë për qytetarët

Prishtinë | 13 Qer 2022 | 11:58 | Nga Ekonomia Online

Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj, ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës ta heqë akcizën për derivatet e naftës dhe uljen e TVSH-së për produktet bazë.

Në një postim në Facebook, Lekaj ka thënë se kjo duhet të ndodh, para se të bëhet vonë për qytetarët e Kosovës.

“Kah po shkoni Qeveri? Hiqeni Akcizën e Derivateve dhe TVSH-në për produktet bazë, para se të bëhet vonë për qytetarët e Kosovës”, ka shkruar Lekaj.

Të ngjashme