Lëndohet fizikisht Glauk Konjufca, s’do të dalë disa ditë në punë

Prishtinë | 06 Tet 2022 | 14:19 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka pësuar një lëndim fizik në këmbë dhe si rezultat i këtij lëndimi ai s’do të dalë disa ditë në punë.

Këtë e ka konfirmuar shefja e Grupit Parlamentar të VV-së, Mimoza Kusari-Lila.

“Kryetari i Kuvendit prej sot s’do të jetë në Kuvend në vendin e tij të punës, për arsye shëndetësore”.

“Kryetari ka pasur një lëndim fizik mbrëmë dhe me rekomandim të mjekut do të duhet të  qëndrojë në shtëpi në mënyrë që të ketë rikuperim të këmbës”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme