Leonora Morina-Bunjaku: Lutfi Haziri nuk ka më çfarë t’i ofrojë Gjilanit, koha për rikthimin e PDK-së

Prishtinë | 11 Sht 2021 | 10:28 | Nga Ekonomia Online

Kandidatja për Kryetare të Gjilanit nga radhët e PDK-së Leonora Morina Bunjaku ka reaguar duke thënë se Lutfi Haziri nuk ka më çfarë t’i ofrojë Gjilanit.

Ajo në shumë postime të mëhershme tregon për mbështetjen e madhe që ka nga qytetarët e Gjilanit.

Poashtu ka treguar se është koha për rikthimin e PDK-së.

Reagimi i plotë:

Për kohë të gjatë, për aq shumë mandate, Gjilani u qeveris nga një njeri. Për të mira dhe për të këqija në qeverisje, mund të mos pajtohemi, por për një gjë të gjithë biem sot dakord: nuk ka më çfarë t’i ofrojë Gjilanit. Çdo gjë paska një fillim, zhvillim dhe mbarim. Koha për një kthim të PDK-së në Gjilan pas reformave të nisura brenda shtëpisë sonë, që të kalojë reforma në shtëpitë e të tjerave parti politike.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme