Limaj dhe Bushati flasin për takimin e dy qeverive në Pejë

Prishtinë | 14 Sht 2018 | 12:12 | Nga Besjana Bajrami Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, dhe ministri i Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati, janë shprehur se duhet rritur bashkëpunimi midis Kosovës dhe Shqipërisë.

Limaj përmendi se tema kryesore e bisedës me shefin e diplomacisë shqiptare ishte mbledhja e përbashkët midis dy qeverive, raporton Ekonomia Online.

“Sot e patëm knaqësinë që ta kemi në vizitë ministrin Bushati. Ne biseduam për parapërgatitjen për mbledhjen e përbashkët mes dy qeverive në mënyrë që ta intensifikojmë edhe më tutje bashkëpunimin tonë”.

Bushati ndërkohë ka vënë në dukje se duhet të hiqen barrierat tregtare dhe ekonomike midis dy vendeve, raporton EO.

Lexo më shumë:

Të ngjashme