Limaj: Luftën e UÇK-së s’mund ta zbehë askush

Skenderaj | 06 Mar 2021 | 11:31 | Nga Aulona Sylaj Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryetari i Nismes Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka bërë homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, në Prekaz, ku tha se askush nuk mund ta zbehë luftën çlirimtare të UÇK-së, raporton Ekonomia Online.

“Shenja se një popull është në rrugën e duhur është simbolika e mirënjohjes. Një popull që s’ka mirënjohje për të kaluarën e vet dhe bijtë e tyre që dhanë jetën, do të ketë telashe në ndërtimin e së ardhmes. Më shumë se kurrë lufta e udhëhequr nga komandanti legjendar dhe mijëra ushtarë i është ekspozuar sulmit të vazhdueshëm të gjithanshëm për të zbehur lavdinë e kësaj lufte çlirimtare. Ne jemi këtu për të nderuar dhe për t’u përkulur për sakrificën e këtyre heronjve të Kosovës në krye me komandantin legjendar, Adem Jashari dhe për të thënë se, askush dhe asgjë nuk mund ta zbehë luftën dhe krenarinë tonë çlirimtare”, tha Limaj

May be an image of 1 person, standing, military uniform and outdoors
May be an image of 4 people, people standing and outdoors
May be an image of 6 people, people standing and outdoors
Lexo më shumë:

Të ngjashme