Limaj në takim me Thaçin, konsultohen për tejkalimin e situatës së re politike

Prishtinë | 02 Pri 2020 | 11:14 | Nga Albana Hajdari

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj është pritur në takim nga presidenti i vendit Hashim Thaçi, raporton Ekonomia Online.

Takimi ka për qëllim konsultimin për hapat që duhet të ndërmerren për tejkalimin e situatës së re politike të krijuar pas votimit të mocionit për mosbesim ndaj Qeverisë.

I pari i shteti ka takuar kryetarin e Listës Serbe Goran Rakiq si dhe ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryetarin e AKR-së, Behgjet Pacollin.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme