Limaj pas takimit: Koalicioni qeverisës duhet të jetë më i angazhuar për të arritur marrëveshjen

Prishtinë | 10 Sht 2020 | 18:23 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, është deklaruar pas takimit të krerërve të koalcionit qeverisës. Limaj ka thënë se kanë diskutuar për dialogun pas marrëveshjes. Ai ka thënë se skena politike duhet te jenw mw tw kujdesshwm pwr tw arritur marrëveshjen,raporton Ekonomia Online.

“Ne biseduam për dialogun sidomos pas marrëveshjes që ka pasur në Bruksel. është një moment i ri. Skena politike dhe partnerët duhet të jenë më të kujdesshëm të angazhohemi maksimalisht për të arritur marrëveshjen të paktën sa i përket anës së Kosovës”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme