Lista e plotë e zyrtarëve shtetërorë që do t’iu kontrollohet pasuria nga shteti

Prishtinë | 15 Qer 2022 | 09:55 | Nga Leonora Kolukaj

Kryeministri Albin Kurti, kryeparlamentari, Glauk Konjufca, ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, janë disa nga zyrtarët e lartë publik që do t’iu kontrollohet pasuria e tyre nga Agjencia kundër Korrupsionit (AKK), raporton Ekonomia Online.

Gjatë shortit që është hedhur të mërkurën nga Agjencia Kundër Korrupsion, në mesin e zyrtarëve që do t’i kontrollohet pasuria janë edhe disa zëvendëskryeministra, ministra, deputetë të Kuvendit të Kosovës, kryetarë të partive e kryetarë komunash.

Ekonomia Online ka siguruar listën e plotë të zyrtarëve shtetërorë që do t’i kontrollohet pasuria nga Agjencia kundër Korrupsionit.

Të ngjashme