Lista Serbe arrin në Kuvend

Prishtinë | 28 Pri 2020 | 16:09 | Nga Fitore Berisha Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Në Kuvendin e Kosovës janë parë duke hyrë edhe përfaqësuesit e Listës Serbe, por ende nuk dihet nëse do të ketë ndonjë takim me përfaqësuesit e LDK-së, raporton Ekonomia Online.

Pak më parë ka përfunduar takimi ndërmjet kryetarit të Lidhjes Demokratike tի Kosovës Isa Mustafa dhe atij të Nismës, Fatmir Limaj.

Në fillim të takimit Mustafa ka deklaruar se i kanë 64 vota për qeverinë e re, po ashtu edhe shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së ka pranuar se Lista Serbe do të jetë pjesë e qeverisë “Hoti”, raporton EO.

Lexo më shumë:

Të ngjashme