Lushtaku në ditën e Presidentit: Askush nuk e meriton të përmendet më shumë sesa Hashim Thaçi

Prishtinë | 24 Maj 2022 | 21:05 | Nga Ekonomia Online

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Mergim Lushtaku, në ditën e Presidentit ka thënë se në këtë ditë, askush nuk meriton të përmendet më shumë se sa Hashim Thaçi.

Lushtaku në postimin e tij në Facebook, ka shtuar se Thaçi është president i të gjitha proceseve.

Tutje, ai ka shtuar se liria, pavarësia dhe shtet ndërtimi janë etapat reale që e bëjnë një lider të suksesshëm.

“Urime Presidenti jonë historik Hashim Thaçi! Në ditën e Presidentit, askush më shumë nuk meriton të përmendet, sesa Presidenti i të gjitha proceseve, Hashim Thaçi. Sepse lira, pavarësia dhe shtetndërtimi janë etapat reale që e bëjnë një lider të suksesshëm, i cili nderohet nga miqtë e nga populli!”, ka thënë Lushtaku.

Të ngjashme