Lushtaku takon disa nga themeluesit e UÇK-së

Prishtinë | 03 Gus 2021 | 20:56 | Nga Ekonomia Online

Kandidati për kryetar të kounës së Skenderajt, Sami Lushtaku ka takuar disa nga themeluesit e UÇK-së.

Më tutje shkruan Përgjithmonë krenar me brezin e njerëzve që themeluan Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës.

Postimi i plotë:

Bashkë disa nga themeluesit e UÇK-së.

Përgjithmonë krenar me brezin e njerëzve që themeluan Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, dhe përmes luftës për liri, e vunë në vend sakrificën dhe të drejtën e popullit tonë, për Kosovën shtet të pavarur e sovran.

Të ngjashme