Madeleine Albright vjen në Kosovë në 20-vjetorin e çlirimit

Prishtinë | 09 Qer 2019 | 14:03 | Nga Ekonomia Online

Ish- Sekretarja e Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeleine Albright, do t’i bashkëngjitet popullit të Kosovës në Ceremoninë Shtetërore për Shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-së në Kosovë.

Më 12 qershor 2019 Kosova shënon 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-së. Ne jemi duke shënuar këtë përvjetor historik të Kosovës bashkë me miqtë dhe aleatët tonë me të cilët ndajmë vlerat e paqes, lirisë dhe demokracisë. Njëkohësisht, ne po nderojmë të kaluarën tonë dhe vizionin tonë për paqe të qëndrueshme.

Këtë të mërkurë do të mbahet tubimi qendror i shënimit të 20 – vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë në Sheshin “Skënderbeu” në ora 11:00.

Image may contain: 1 person, text
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme