Maliqi për marrëveshjen LDK-LVV: Ai që lëshon pe do të jetë fitues, kokëforti humbës

Prishtinë | 19 Jan 2020 | 16:46 | Nga Ekonomia Online

Tentativat për arritjen e koalicionit në mes të LDK-së dhe LVV-së kanë dështuar për disa herë me radhë.

E publicisti Shkëlzen Maliqi me anë të një shkrimi në rrjetin social Facebook thekson se ai që lëshon pe në bllokadën aktuale do të jetë fitues, ndërsa kokëforti humbës.

Të dy subjektet politike fituese nuk po arrijnë të finalizojnë koalicionin pavarësisht thirrjes së ndërkombëtarëve për formimin e shpejtë të Qeverisë.

Ai që lëshon pe në bllokadën aktuale të bërjes së koalicionit do të jetë fitues te votuesit e zhgënjyer postzgjedhor, kurse kokëforti humbës.

Gepostet von Shkelzen Maliqi am Sonntag, 19. Januar 2020

Të ngjashme