Mariqi merr pozitë në qeverinë serbe

Prishtinë | 14 Mar 2017 | 16:34 | Nga

Qeveria e Serbisë ka emëruar Lubomir Mariqin, ndihmësdrejtor në Zyrën për Kosovën.

Ai do të merret me krijimin e Bashkësisë së Komunave me shumicë serbe dhe koordinimin e vetëqeverisjes lokale në Kosovë, shkruajnë mediet serbe.

Muaj më parë kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, kishte shkarkuar Lubomir Mariq nga detyra e ministrit të Administrimit të Pushtetit Lokal.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme