Matoshi: Rreshtimi me AAK-në doli letra fituese

Prishtinë | 17 Maj 2017 | 01:47 | Nga

Anëtari më i ri i AAK-së, ish-gazetari dhe publicisti Halil Matoshi ka bërë një deklaratë pas lidhjes së koalicionit PDK – AAK – NISMA.

Deklaratën e ka postuar në profilin e tij në Facebook, ku ai ka shkruar:

“Per here te pare ne jete jam rreshtu me fituesin – ky asht Ramush Haradinaj!

Kam thane se i besoj dhe ai e fitoi garen… Ne parti hyhet me i fitu zgjedhjet dhe me marr pushtetin per me e qeverise vendin! Tane jeten time aleate natyrale e kam pase opoziten. Kurre s’kam qene me pushtetin. Edhe kete here jam rreshtu me opoziten. Por doli te jete letra fituese! Jam ne te drejten time!!! Asht koha me marr pergjegjesi per Atdheun, nuk asht koha e fjaleve te bukura por e vendimeve te mdhaja!!!

I Juej: Halil Matoshi

Ramush, ktheje shpresen!”

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme